Подробни бележки за зеленчуците

Катедра „Лозарство и Овощарство“ има дълга история в аграрното образование на България. В различни периоди от време, в нея са работили чл.

  Здравейте, проф. Личев. Разкажете ни малко повече за себе си. Откога се занимавате с овощарство и как започна всичко?

В момента много насаждания у нас се отглеждат чрез биологично производство, което обаче не е регистрирано официално поради трудностите, които съпътстват сертифицирано му, но въпреки това фермерите използват основно биоторове и биопрепарати.

С помощта на това мероприятие, проведено в началото на вегетацията, се отстраняват ненужните филизи и се създават условия за израстване на тези, които ще изграждат бъдещия скелет.

На ръба на оцеляването: Липсата на пазар заплашва бъдещето на овощни градини

Разговор с Живка Гроздева, председател на Асоциацията на овощарите в България Слаби добиви от праскови и нектарини отчитат овощарите...

Успешните стопанства са малко, останалите едва оцеляват

Даже клони към нула като вземем предвид интензитета на подпомагане, който вероятно ще бъде понижен на общо основание, и невъзможността да се финансира напояване по Програмата.

Почвата се поддържа чиста от плевели и се разрохква чрез редовни плитки обработки с култиватор, брана или фреза.

- В днешно време държавата не подкрепя в достатъчна степен институтите, напоследък станахме свидетели на съкращаване на кадри.

Институтът по Овощарство – Пловдив е постоянно и водещо научно звено на Селскостопанска Овощарство Академия (ССА) при Министерството на земеделието и храните (МЗХ) с предмет научна, приложна и обслужваща дейност в областта на овощарството.

Агротехника, сортов състав и специфични биологични особености при отглеждане на кайсии

В съвременното производство огромно значение за развитие на овощарството има и въпросът за търсенето на пазара към прясната, замразената и преработената плодова продукция. Изискванията са не само към външния вид на продукцията, но и към съдържанието на полезни за здравето на потребителите хранителни вещества, както и на вредните химически.

Разбира се, че са вкусни и останалите плодове, които имаме в България, но моето мнение, е че от тях (ябълки, круши, дюли, праскови и др.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Подробни бележки за зеленчуците”

Leave a Reply

Gravatar